Роман Володимирович Гонтюк

Народився 2 лютого 1984 року, місто Надвірна, Івано-Франківська область — український дзюдоїст, заслужений майстер спорту України, срібний призер XXVIII Олімпійських ігор в Афінах (2004), бронзовий призер XXIX Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні.

Дізнитися більше

Боднарук Євгеній Миколайович

Боднарук Євгеній Миколайович народився 09.04. 1959 року в м. Макіївка, Донецької області. Закінчив Львівський Державний інститут фізичної культури. Старший тренер-викладач з дзюдо СДЮСШОР профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

Дізнитися більше

Веприк Євдокія Степанівна

Народилася 22 травня 1959 р. у с. Грабівець, Богородчанського району, Івано- Франківської області.

Дізнитися більше

Бунь Ростислав Адамович

Доктор технічних наук, професор кафедри прикладної математики, Інституту прикладної математики та фундаментальних наук, Національного університету «Львівська політехніка» .

Дізнитися більше

Ірина Василівна Яцура

Народилася 15 травня 1946 року в місті Надвірна з її цікавими людьми, і це, мабуть, наклало відбиток на її характер, бо була по-справжньому залюблена у своїх краян, рідне місто і галицький край. А ще – у життя і літературну творчість. Після десятирічки закінчила Івано-Франківський (тоді Станіславський) державний педагогічний інститут ім. Василя Стефаника за спеціальніс¬тю філолога. Працювала вчителем-методистом зарубіжної літератури у Пнівській ЗОШ І-ІІІ ст., здобувши звання «Від¬мінник народної освіти України».

Дізнитися більше

Бобровський Петро Сидорович

Народився 26 серпня 1934 року в селі Рашків, Городенківського району, Івано-Франківської області. Здобув спеціальність машиніста паровоза в Брошнівському училищі. Працював машиністом вузькоколійного паровоза, яким перевозив ліс. За сумлінну працю йому присвоєно звання «Почесний майстер лісу та лісозаготовок». Після чого 8 років обіймав посаду голови профкому Надвірнянського лісокомбінату.

Дізнитися більше

Орел Сергій Степанович

Внесок, який зробив Сергій Орел у розвиток культури і мистецтва не тільки нашого краю, а й цілої України, важко переоцінити. Життєвий шлях Сергія Степановича є прикладом самовідданого служіння українському народу, важливій справі розвитку та пропагування у світі кращих зразків українського народного мистецтва. Уславлений митець, педагог, відомий громадський і науковий діяч Сергій Орел особистими визначними творчими досягненнями у галузі музичного мистецтва, наполегливою плідною роботою заслужив визнання і любов шанувальників української народної музики і співу в Україні та далеко за її межами.

Дізнитися більше

Луців Володиимир Гавриилович

Народився 29 червня 1929 в м. Надвірна, Івано-Франківська область — бандурист, концертний співак-тенор, виконавець дум та автор статей про бандуру.

Дізнитися більше

Ярослава Стецько

Ганна Музика народилась на Тернопільщині у містечку Теребовля. ЇЇ батьки були українськими патріотами, старший брат був членом ОУН, сидів у польській тюрмі. Ганна ходила до польської гімназії. Згадувала, як у школі їм забороняли говорити українською, тоді 12-річною заявила: "я - українка". В одному з інтерв’ю Я.Стецько згадувала: «Я гостро відчула, що – українка. І що нас гноблять. У мені все збунтувалося».

Дізнитися більше

Степан Ленкавський

Народився в с. Угорники, біля Івано-Франківська у родині греко-католицького священика. Далі були Станиславівська гімназія, філософський факультет Львівського університету. Уже тоді за потужний інтелект і глибину мислення однокурсники шанобливо звали його професором, і це почесне прізвисько супроводжувало Степана все життя. Секретарка канцелярії Бандери Осипа Демчук згадувала: "Він випромінював таку глибину інтелекту, що ставало страшно. Здавалося, що ти поряд із ним — маленька істота".

Дізнитися більше

Марта і Мирон Свідрук

«Мирон і Марта – люди з легенди, національні герої, гордість м. Надвірної!» - так у своїх спогадах писав Дмитро Синяк про Марту та Мирона Свідруків, героїв ОУН-УПА, почесних громадян м.Надвірна, роковини загибелі яких громада м.Надвірна вшановує 18 та 21 лютого. Символічним є те, що в ці лютневі дні ми відзначаємо найдраматичнішу подію сучасної історії України - масовий розстріл активістів Майдану в Києві і загибель Героїв Небесної Сотні.

Дізнитися більше

Бандера Степан Андрійович

Відомий Провідник ОУН Степан Бандера належить до тих постатей в історії України, які ще за життя стали легендарними, символічними. Серед подвижників українського національно-визвольного руху однією з найяскравіших знакових постатей, беззаперечно, є Степан Бандера – Провідник ОУН, лідером визвольного руху та символ героїчної та безкомпромісної боротьби українців за власну державність і свободу.

Дізнитися більше

Шухевич Роман Осипович

Український політик і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950). Борець за незалежність України у XX сторіччі.

Дізнатися більше

Гринішак Олекса Матфейович

Народився 13 березня 1895 року в Надвірні. Він був найстаршим сином у сім’ї Гринішаків. Молодшими дітьми в ній були брат Микола і сестра Анна. Навчався у Надвірнянській шестирічній народній школі для хлопців, закінчив гімназійні курси при бібліотеці «Просвіти». Потім вступив до Станіславської гімназії, яку закінчив у 1913 році з відзнакою. Добровольцем вступив у серпні 1914 року до легіону УСС. Військову присягу, як і багато інших стрільців, складав двічі. Спершу — загальну для всього австрійського війська. Вдруге ж присягнув на вірність Україні.

Дізнатися більше