Назва мовою оригіналу: Prudnik

Держава: Польща

Регіон: Опольське воєводство, Прудніцький повіт

Географічні координати: 50°19′ пн. ш. 17°34′ сх. д.

Дата заснування: біля 1255 р.

Попередня назва: Нейштадт

Населення: 22 927 чол.(станом на 2008 рік)

Бурмістр: Францішек Фейдих

Офіційний сайт міста:  http://www.prudnik.pl

 

Після II світової війни на територію Опольського воєводства, а саме, м.Ополє та м.Пруднік радянським режимом було вислано багато корінних надвірнянців. Після проголошення незалежності України жителі м. Надвірна Л. Коритан, В. Антонович, П. Левицький поновили знайомства зі своїми родичами в Польщі та запросили їх відвідати наше місто. У1991р. до Надвірної приїхала перша група відвідувачів з Ополє та Прудніка, коріння яких походить з Надвірної та околиць. За сприяння Адама Кархера, голови відділу Надвірна Товариства Польща – Україна в Ополє, такі візити продовжувались і відбуваються впродовж багатьох років.
У 1994р. А.Кархером до Надвірнянського костелу була привезена копія образу Богородиці, яку, рятуючи від знищення, у 1945р. до Лєгніци вивіз ксьондз Лончинський.
Під час чергової поїздки до Надвірної у 1997р. відбулася домовленість про візит українських дітей до Польщі. У серпні 1998р. перша група (12) дітей з Надвірної перебувала в м.Ополє та Мощанці. Такий візит став можливим завдяки діяльності Товариства прихильників Львова і південно-східних земель, відділ Надвірна, А.Кархеру, Ванди Якимко з польської сторони та Вікторії Антонович, Романа Садрука з Надвірнянщини.

Тісна співпраця між громадами послужила налагодженню контактів між містами Пруднік – Надвірна. У 2000 р. міським головою Надвірної Михайлом Капаком та Бургомістром м.Пруднік Зеноном Ковальчиком був підписаний Договір про співпрацю. Завдяки договору вже впродовж багатьох років відбувається обмін делегаціями депутатів, підприємців, митців та народних майстрів під час проведення виставки народної творчості та ремесел (червень) і торгово-промислової виставки «Інтеррегіон» (вересень) у Прудніку та святкування Дня міста Надвірна та Дня Незалежності України. Найчисельнішим та найефективнішим є обмін дітьми та молоддю Польща – Україна. У 2003 та 2004 роках відбувалися візити польських дітей до Надвірної.

Впродовж багатьох років, завдяки старанням п.Ванди Якимко та Валентина Стеця у Прудніку відбуваються акції по збору подарунків для дітей-сиріт Надвірнянського Будинку Дитини до Дня Святого Миколая. Від нашого району в Європі побували учні Надвірнянських ЗОШ № 1 і № 3, фізико-математичного ліцею, учні шкіл смт. Делятин, Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст., Надвірнянського військово-спортивного ліцею та інших навчальних закладів.

В березні 2002 року був підписаний договір про співпрацю між Надвірнянською ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та Гімназією №1 ім. Ст. Вишинського м.Пруднік. В квітні 2003р. учні Надвірнянської ЗОШ І-ІІІст.№3, учасники танцювального колективу «Горянка» виступали на фестивалі «Європа Культур» під час проведення Європейських днів у Прудніку. Українська делегація мала можливість спостерігати за процесом вступу Польщі до ЄЄ, бути свідком всенародного референдуму. З 2006 по 2008 рік за підтримки  Державного центру культури в Варшаві  реалізувалася Програма Польсько-Українського обміну молоддю. Мета таких зустрічей є: обмін досвідом у навчанні та вихованні молоді, пізнання історії та культур двох сусідніх народів, знайомство з розвитком спорту, учнівського самоврядування та дозвілля, вивчення мов.

З 2003 року до співпраці долучилась німецька сторона. Діти з Надвірної разом з польськими та німецькими однолітками беруть участь у реалізації Програми «Kinder one grenze», яку розробив професор Інституту соціальної педагогіки Кьольнського університету Ханс-Йозеф Бухкремер. 2003р., 2004р., 2006р. – міжнародні табори в Мощанці та Покшивні (гміна Пруднік), 2007р. – в  Надвірні.

Підписано такі угоди про співпрацю між навчальними закладами Надвірнянського району та Прудніцького повіту: 2008 р. – між Пасічнянською ЗОШ І-ІІІ ст. та початковою школою № 3 ім. Сілезьких Повстанців (м. Пруднік); 2012 р. – між Надвірнянським ліцеєм і Прудніцькою школою № 1 ім. Адама Міцкевича; 2013 р. – між Прикарпатським військово-спортивним ліцеєм-інтернатом і школою річкового транспорту м. Кенджимеж-Козлє; 2014 р. – між Надвірнянським коледжем НТУ і Центром професійної та безперервної освіти Прудніка. У 2008-му стартувала спів­праця Делятинського міжшкільного навчально-виробничого комбінату і Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 зі школою в с. Мощанка Прудніцького повіту. У червні 2016 року під час поїздки надвірнянської делегації в м.Пруднік була підписана «Угода про співпрацю і обмін учнів між Сільськогосподарською школою в Прудніку (Польща, місто Пруднік) і Прикарпатським військово-спортивним ліцеєм-інтернатом Івано-Франківської обласної ради (Україна, місто Надвірна)».

Особливу підтримку ми відчули в буремні для України три останні роки. Крім того, що Польща стала найактивнішим дипломатичним адвокатом нашої держави на світовій арені, поляки безпосередньо протягнули руку допомоги, зорганізувавши у себе вдома реабілітацію поранених під час Революції Гідності надвірнянців-учасників Євромайдану .