Назва мовою оригіналу: Krnov

Держава:  Республіка Чехія

Регіон: Мораво-Сілезький край

Географічні координати: 50°05′26″ пн. ш. 17°41′55″ сх. д.

Дата заснування: 1221 р.

Населення: 24 518 осіб (станом на 2013 рік)

Бурмістр: Рената Рамазанова

Офіційний сайт міста:  http://www.krnov.cz

Крнов – індустріальний центр Верхньо-Сілезького регіону Чеської Республіки. В містечку виготовляють тканини (а саме бавовняну), напої (в тому числі найпопулярніший в Чехії безалкогольний напій Кофола) та музичні інструменти (гітари та органи). В місті знаходиться літній курорт та зимовий спортивний майданчик, що лежить поблизу гір Єсеніки, других за висотою в країні. Місто було засноване у 1221 році та слугувало столицею незалежного герцогства з 1377 по 1523. У Крнові розташовані замок 18-го століття, декілька церков та абатств, а також оглядова вежа 1903 року. Синагога у Крнові — одна з небагатьох, які збереглися після нацистської окупації Європи.

В червні 2011 року делегація з м.Надвірна на чолі з міським головою Зіновієм Андрійовичем під час відвідин міста-побратима Пруднік, завітали до чеського м.Крнов, яке межує з польською стороною і є містом-побратимом польського Прудніка. Під час цього короткого візиту міський голова м.Надвірна подав пропозицію меру м.Крнов Альоні Крушиновій щодо підписання договору про майбутню співпрацю українського та чеського міст. Під час відзначення 20-ї річниці Незалежності України до м.Надвірна завітала делегація з м.Крнов. Під час зустрічі було обговорено підписання договору.

25-28 жовтня 2011 року в м.Крнов приїхала з візитом делегація з м.Надвірна та Надвірнянського району, в складі – голова районної ради Василь Попович, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови районної ради Іван Степник, заступник голови РДА, депутат Надвірнянської міської ради Степан Іроденко, депутати районної ради Іван Микитюк та Андрій Карманський, депутати міської ради Богдан Зеленчук і Василь Будзак. Найголовніший підсумок зустрічі – укладення договору між міською владою Крнова і Надвірнянським районом та м.Надвірна. Договір підписали 27 жовтня 2011 року міський голова Крнова Альона Крушинова, голова районної ради Василь Попович, заступник голови РДА Степан Іроденко та міський голова Зіновій Андрійович. . Це був один з важливих кроків міста Надвірна та Надвірнянського району в євроінтеграцію.

Договір передбачає співробітництво у галузях комунального господарства, житлового будівництва, збереження та реставрації пам’ятників старовини, охорону навколишнього середовища, а також питань освіти, економіки, охорони здоров’я, соціальної допомоги, громадської безпеки, культури, спорту, туризму й управління.

Щороку делегації міст приїжджають з офіційними візитами один до одного з метою обміну досвідом у різних галузях життєдіяльності. Зокрема, це відвідання закладів та об`єктів соціальної, туристичної, спортивної та природоохоронної сфер, підприємств, які займається переробкою ТПВ тощо.

В 2013 році дуже сильно відчувалася підтримка чеських побратимів під час подій Революції Гідності і сьогодні під час неоголошеної російсько-української війни на Сході України. Після подій на Майдані багато поранених майданівців проходили лікування та реабілітацію в м.Пруднік та Ополє, під час яких також на запрошення Ренати Рамазанової, заступника старости м. Крнов, відвідували чеське місто.

2014 рік – відбулась вчительська конференція в м.Пруднік, в якій взяли участь 15 осіб з Надвірнянського району. На запрошення Ренати Рамазанової, заступника старости м. Крнов, група дітей із Надвірної та району побувала у Чехії, а саме у палаці Сілезьких королів. Під час подорожі діти отримали досвід перебування в Європейському Союзі,  можливість поспілкуватися з польськими та чеськими друзями. Під час перебування у Польщі та Чехії відчувалася неймовірна  підтримка українців та України в цілому.

У квітні 2014 року у м.Крнов відбувся семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів. Делегація з м.Надвірна у складі 5 осіб (заступник міського голови Василь Василенко, завідувачі та вихователі ДНЗ м.Надвірна) мали змогу отримати досвід організації дошкільної освіти в м.Крнов. Зокрема ознайомили із системою роботи чеських дошкільних закладів, з матеріально-технічною базою, системою харчування, навчально-виховною роботою, були проведені тематичні семінари і тренінги.

2015 рік –  завдяки о.Андрію Будзаку вдалось налагодити тісну співпрацю між чеським «Карітасом» та БФ «Карітас Надвірна». В березні місяці цього року у рамках співпраці між м. Крнов та м. Надвірна і Надвірнянським районом передано центральній райлікарні та соціальним службам району – Надвірнянському будинку дитини, територіальному центру соціального обслуговування медичне обладнання на майже 20 тис. грн., зокрема, придбали електронні тонометри, аптечки та розкладки на медичні препарати.

У 2015 році делегати з Надвірнянщини відвідали Крнов, зокрема, працюючи у трьох групах, відвідали ті чи інші об’єкти, а саме: оглянули лісові зони, вирубку та очищення лісів, ознайомилися з охороною природних зон та лісових мешканців; відвідали пансіонат для перестарілих, реабілітаційний центр для людей із психічними розладами, лікарні, соціальній майстерні та офіс БФ «Карітас»; оглянули спортивні майданчики, туристичні бази, архітектуру міста, старовинні костели та храми.

У 2016 в м.Надвірна відбулась офіційна зустріч представників міст-побратимів, під час якої підвели підсумки 5-літньої співпраці.