- Безбар’єрна грамотність
- Створення безбар'єрного простору
- Доступний ЦНАП
- Державні будувельні норми, стандарнти та нормативні акти по інклюзії
- Нормативна база по безбар'єрності
- Інформація про безбарєрність об'єктів на території громади
- Довідник безбар'єрності
- Комітет доступності
- Альбом парковок та відкритих площадок для стоянки
Комітет доступності
Фото зразків елементів безбар'єрності
Всеукраїнська інформаційна кампанія «Україна без бар’єрів»
Українці мало обізнані про культуру безбар’єрності та недостатньо чутливі до проблем маломобільних груп населення. Проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів» покликано підвищити рівень толерантності у суспільстві, рівень комунікації людей з державною та місцевою владою, якість надання публічних послуг, обізнаність людей про свої права та можливості.
Закликаємо популяризувати у суспільстві культуру безбар’єрності як філософію гідності та прийняття!
В рамках інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів» управління архітектури та містобудування Надвірнянської міської ради інформує відвідувачів сайту щодо основних питань створення «безбар’єрного середовища» в Україні та у Надвірнянській територіальній громаді.
Складовими безбар’єрності є багато чинників: толерантність, рівність, недискримінація, прийняття. Сьогодні розповідь буде присвячена одній зі складових безбар’єрності. Прийняття — це розуміння цінності того, що світ різний, і люди в ньому теж живуть різні. Кожен з нас має право на повагу і гідне ставлення. Проморолики надано управлінням освіти Надвірнянської міської ради.
Прийняття в контексті побудови безбар’єрного суспільства – це готовність жити та взаємодіяти поруч з абсолютно різними людьми. Це може бути проілюстровано такою фразою: «Так, ти від мене відрізняєшся, але це нормально, я поважаю твої почуття, ціную тебе, бо ти така ж людина, як і я»..
У всіх випадках, коли це тільки можливо, усі діти мають навчатися разом. Звісно, всі діти різні: комусь легше дається один матеріал, комусь — інший, у когось може бути дефіцит уваги, а в когось труднощі з пересуванням. Інклюзія в освіті передбачає, що, попри певні життєві обставини, в яких опиняється дитина, у неї має бути можливість і доступ до якісної освіти й підтримка з боку вчителів.
Дуже важливо показувати дітям різноманіття нашого світу змалечку. Діти, які зростають із розумінням, що всі люди різні, але мають рівні можливості, у подальшому так само із розумінням та прийняттям ставляться до інших. А це зменшує ризики дискримінації та негативного ставлення до людей, які відрізняються за якимись ознаками, вже у дорослому житті.