Комітет доступності

3 засідання

В четвер, 23.11.2023р., в приміщенні Надвірнянської міської бібліотеки для дітей та юнацтва ім.І.Яцури, відбулося третє засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (дальше-Комітет доступності). (Куратор заходу – начальник відділу містобудівного кадастру управління архітектури та містобудування Надвірнянської міської ради Кантор С.Я.)

Комітет доступності створений при Надвірнянській міській раді з метою координації роботи, пов’язаної зі створенням на території Надвірнянської територіальної громади особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення безперешкодного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури (житла, громадських і виробничих будинків, будівель та споруд),  спортивних споруд, місць відпочинку, культурно-видовищних та інших установ і закладів) і користування дорожньо-транспортною мережею, транспортом, засобами зв’язку та інформації.

На порядку денному Комітету доступності – виконання протокольних доручень другого засідання Комітету доступності, виконання відповідальними виконавцями пунктів Плану роботи Комітету доступності, звіт яких був запланований за результатами  ІІ та ІІІ кварталів 2023 року, розгляд звернень, що надійшли на розгляд Комітету після 25.05.2023 року, визначення першочергових заходів з влаштування безбар’єрності на об’єктах комунальної власності, фінансування яких рекомендує Комітет в 2024 році, подання пропозицій для планування роботи Комітету в  2024 році.

Серед виконаних протокольних доручень – облаштування з’їзду з містка з оновленими перилами до стадіону зі сторони міського парку ім. І.Франка, доступного для ОзІ, влаштування в будівлі КНП «Дитяча лікарня Надвірнянського району» на вул. Небесної Сотні,24 пандуса всередині будівлі від рівня підлоги реєстратури до рівня першого поверху з виходом до вантажного ліфту, влаштування зовнішнього пандусу до приміщення надання адміністративних послуг, проект пандусу до амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №2 на вул.Небесної Сотні,24. Звіт про влаштування пандусу до міського відділення «Укрпошта» на вул.Кобринської,14А заплановане на наступне засідання Комітету.

Доповідачами по виконанню Плану роботи Комітету доступності були представники комунальних медичних закладів Надвірнянської територіальної громади, представники структурних підрозділів Надвірнянської міської ради – управління освіти, управління архітектури та містобудування, управління житлово-комунального господарства та інфраструктури, управління надання адміністративних послуг, відділу молоді та спорту, сектору  з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами, відділу державного архітектурно-будівельного контролю.

В 2023 році зроблено великий обсяг робіт із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Ознайомлено також членів Комітету з  результатами проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю на території Надвірнянської ТГ, визначених для обстеження в 2023 році Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за участю громадських організацій.

На основі моніторингу проведено аналіз та виокремлено системні проблеми, з якими  було ознайомлено членів Комітету.

Фотозвіт про об’єкти, на яких проведено роботи з влаштування безбар’єрного простору:

Також членів Комітету та присутніх було ознайомлено  з основними положеннями нового ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту», який вступив у дію 01.11.2023 року.

Окремим пунктом на порядку денному Комітету доступності стоїть питання щодо визначення та облаштування парко-місць для ОзІ на території Надвірнянської територіальної громади. В 2023 році Надвірнянська міська рада замовила розробку Плану організації мобільності в центральній частині м.Надвірна, в якому мають бути враховані парко-місця для осіб з інвалідністю. ПОМ має бути виготовлений проектантом до кінця грудня 2023 року та представлений для ознайомлення членам Комітету .

Розглянуто звернення УЖКГ та управління культури та туризму щодо підтримки Комітетом виконання окремих пунктів Місцевого плану заходів на  2023-2024 роки з реалізації в Надвірнянській територіальній громаді Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Мова йде про виконання робіт з пристосування головного входу і приміщення будівлі  Надвірнянської міської ради для використання маломобільними групами населення, зокрема особами з інвалідністю, заплановане на 2024 рік.     

Запропонували члени Комітету визначити як першочергові заходи заходи з влаштування безбар’єрності в приміщенні Надвірнянської міської ради і заходи з влаштування доступу до приміщень Гвіздської та Парищенської сільських бібліотек та забезпечення Надвірнянської міської бібліотеки для дітей та юнацтва ім.І.Яцури комп’ютерним тифлокомплексом.

Визначено першочергові заходи з влаштування безбар’єрності на об’єктах комунальної власності, фінансування яких рекомендує Комітет в 2024 році.

Секретар Комітету У.Байдюк запропонувала присутнім членам Комітету подавати пропозиції щодо переліку питань, які Комітет міг би включити в свій План роботи на 2024 рік та озвучити протокольні доручення.

Більш детально з роботою Комітету доступності можна буде ознайомитися на офіційному сайті Надвірнянської міської ради в розділі «Безбар’єрність» .