СИГНАЛИ ОПОВІЩЕННЯ

Сигнал «Увага всім» передує інформації про екстрені повідомлення. Подається включенням сирен, гудками підприємств, транспорту й іншими засобами з метою привернення уваги населення. За цим сигналом необхідно включити радіо, радіотрансляційні та телевізійні приймачі для прослуховування екстрених повідомлень.

У випадку НС в мирний час:

“Аварія  на  атомній  електростанції”

Вказується  місце, час, масштаби аварії, інформація про радіаційну обстановку та дії населення. Якщо є  загроза  забруднення  радіоактивними речовинами,  даються вказівки про необхідність проведення герметизації житлових, виробничих приміщень, заходів захисту від радіоактивних речовин  продуктів  харчування і води,  проведення йодної профілактики.

“Аварія на ХНО”

Повідомляється місце, час, масштаби аварії, інформація про можливе хімічне зараження території, напрямок та швидкість можливого руху зараженого   повітря, райони,  яким загрожує небезпека. Надається інформація про  поведінку населення залежно від обставин: залишатися на місці, у закритих житлових приміщеннях, на робочих місцях чи залишити їх і, застосувавши засоби індивідуального захисту, прямувати на місця збору для евакуації або в захисні споруди.

“Землетрус”

Подається повідомлення про загрозу землетрусу або його початок. Вказується населенню про необхідність відключити газ, воду, електроенергію, загасити вогонь в печах, повідомити сусідів про одержану інформацію, взяти необхідний одяг, документи, продукти харчування, вийти на вулицю і розміститися на відкритій місцевості на безпечній відстані від будинків, споруд, ліній електропередач.

“Затоплення”

Повідомляється район, в якому очікується затоплення в  результаті   підйому  рівня води в річці чи аварії на дамбі. Вказується населенню, яке проживає в даному районі, що необхідно взяти речі, документи, продукти  харчування,  воду, відключити електроенергію, газ і зібратися у вказаному місці для евакуації, повідомити сусідів про стихійне лихо і надалі слухати інформацію органів управління з питань НС та ЦЗН.

“Штормове попередження”

Подається інформація про посилення вітру. Населенню повідомляється, що необхідно зачинити вікна, двері, закрити в приміщеннях тварин, повідомити сусідів, по можливості, перейти в підвали, погреби.

У випадку НС в особливий період:

“Повітряна тривога”

По радіо передається текст: “Увага! Увага! Повітряна тривога! Повітряна тривога!” Одночасно з цим сигнал дублюється сиренами, гудками підприємств транспорту. Тривалість сигналу 2-3 хв.

За цим сигналом об’єкти припиняють роботу, транспорт зупиняється і все населення укривається в захисних спорудах. Робітники і службовці припиняють роботу відповідно до інструкцій і вказівок адміністрації. Там, де неможливо через технологічний процес або через вимоги безпеки зупинити виробництво, залишаються чергові, для яких повинні бути обладнані захисні споруди.

“Відбій повітряної тривоги”

Органами  ЦЗ через радіотрансляційну мережу передається текст: “Увага!   Увага! Громадяни! Відбій повітряної тривоги!”  За цим сигналом населення залишає захисні споруди і повертається на свої робочі місця і в житлові будинки.

“Радіаційна небезпека”

Подається в населених пунктах і районах, в напрямку до яких рухається радіоактивна хмара, що утворилася при вибуху ядерного боєзапасу.

Почувши цей сигнал, необхідно прийняти радіозахисні медичні препарати, надіти респіратор (протипилову маску, ватно-марлеву пов’язку, протигаз), взяти запас продуктів, документи, медикаменти, предмети першої необхідності та прямувати у сховище або ПРУ.

“Хімічна тривога”

Подається при загрозі або безпосередньому виявленні хімічного чи бактеріологічного зараження. За цим сигналом необхідно прийняти захисні медичні препарати, швидко надіти протигаз, а при необхідності – і засоби захисту шкіри, по можливості укритися в захисних спорудах. Якщо таких поблизу немає, то від ураження аерозолями отруйних речовин  і бактеріальних засобів можна захиститися в житлових чи виробничих приміщеннях.

Будьте уважні! Чітко виконуйте вказівки органів управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.